Organizer na kosmetyki i akcesoria – czy się przyda?

organizer na kosmetyki

źródło: pinterest.com

Jeden lub więcej organizerów na kosmetyki i akcesoria potrzebne do robienia fryzur to dobry pomysł na usprawnienie pracy i utrzymanie porządku w salonie fryzjerskim.

Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje organizerów. Dobrym rozwiązaniem jest zakup podobnego do widocznego na pierwszej fotografii organizera w kształcie wieży. Możemy tam umieścić najczęściej używane w danym salonie kosmetyki oraz drobne sprzęty. Z reguły posiada on kilka półek (ten zaprezentowany ma ich akurat cztery). Rozmieszczenie kosmetyków warto rozplanować tak, by na najwyższej półce, która jest mniej więcej na wysokości naszych rąk (organizer nie jest zbyt wysoki) znajdowały się przedmioty, z których korzystamy wyjątkowo często. Na najniższej z półek znajdą się więc produkty, po które sięgamy rzadziej, ale jednocześnie na tyle często, by umieścić je w tym podręcznym stojaku.

organizer ścienny do salonu fryzjerskiego

źródło: pinterest.com

Ciekawym pomysłem jest zakup organizera mocowanego na ścianie, który przeznaczony jest do przechowywania sprzętów takich jak suszarka, prostownica czy lokówka. Sprawdzi się on przede wszystkim w małych salonach, w których każde miejsce jest na wagę złota. Przykładem takiego właśnie organizera jest ten, który możemy zobaczyć na drugim zdjęciu. Organizer nie zastąpi oczywiście niezbędnej szafki czy innych mebli, może jednak być bardzo pożytecznym udogodnieniem dla pracowników salonu.

Podobne porady