Czym kierować się przy wyborze pomocnika fryzjerskiego?

nowoczesne wózki fryzjerskie

źródło: pinterest.com

Pomocnik fryzjerski należy do tych sprzętów, które muszą się znaleźć w każdym salonie fryzjerskim. Jego wybór musi być przemyślany.

Pomocnik fryzjerski, zwany też wózkiem fryzjerskim (z uwagi na to, że jest wyposażony w kółka), jak sama nazwa wskazuje, ma usprawnić pracę i zminimalizować czas potrzebny na wykonanie czynności takich, jak farbowanie, ścinanie włosów czy układanie fryzury. Fryzjer bardzo często wykonuje kilka rzeczy na raz lub jedna po drugiej, wszystkie potrzebne przedmioty musi mieć więc pod ręką. Dzięki mobilności takiego mebla, może on wykorzystywać go tam, gdzie jest mu w tej chwili potrzebny.

plastikowy pomocnik fryzjerski

źródło: pinterest.com

Na górnej półce pomocnika fryzjer może umieścić rzeczy, które podczas pracy musi co jakiś czas odkładać, a następnie brać ponownie (np. miseczka z farbą, szczotka, suszarka). Niektóre wózki posiadają z boku specjalne uchwyty do suszarek ręcznych. Większość z nich, poza półkami, ma również szuflady, które są idealne do przechowywania drobnych akcesoriów. Warto kupić pomocnik posiadający uchwyty umożliwiające podwieszenie szuflady podczas pracy. Można też zakupić taki, który ma dyspenser do folii fryzjerskich. Dozowanie folii będzie wtedy o wiele łatwiejsze.

Podobne porady