Myjnia fryzjerska – wolnostojąca czy zintegrowana?

myjnia fryzjerska wolnostojąca

źródło: pinterest.com

Myjnia to nieodzowny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Na jaką się jednak zdecydować: wolnostojącą czy kompletną?

To, na jaki rodzaj myjni się zdecydujemy, w dużej mierze zależeć będzie od powierzchni użytkowej przestrzeni przeznaczonej na salon fryzjerski. Myjnie wolnostojące sprawdzą się w  mniejszych pomieszczeniach. Zintegrowane zajmują więcej powierzchni, dlatego też polecane są do dużych salonów.

Myjnia wolnostojąca nie posiada wbudowanego fotela. Aby zaoszczędzić tak cenne na małych przestrzeniach miejsce, wykorzystać do niej można fotel na kółkach, który po umyciu włosów klienta zostanie przemieszczony przed konsolę i tam będzie służył do siedzenia podczas strzyżenia. Wadą takiej myjni jest to, że może być nachylona pod nieodpowiednim kątem, co może wpływać na dyskomfort klienta. Oczywiście większość modeli posiada możliwość regulacji, wiadomo jednak, że nie będzie tak idealnie współgrała z fotelem, jak byłoby to w przypadku kompletnej, czyli zintegrowanej myjni.

myjnia fryzjerska zintegrowana

źródło: pinterest.com

Myjnia zintegrowana, czyli taka z wbudowanym fotelem, jest o wiele wygodniejsza w obsłudze oraz bardziej komfortowa dla klienta dzięki idealnie dopasowanemu fotelowi Niestety, zajmuje więcej miejsca, dlatego nie będzie się nadawać do każdego salonu.

Podobne porady