Fotel fryzjerski – pompa gazowa czy hydrauliczna?

fotele fryzjerskie na pompach hydraulicznych

źródło: pinterest.com

Na rynku meblowym dostępne są różne rodzaje foteli fryzjerskich. Różnią się nie tylko ceną, wyglądem oraz materiałem, z którego są wyprodukowane, ale też rodzajem pompy (inaczej podnośnika). Możemy zakupić fotele wyposażone w pompę hydrauliczną lub gazową.

Decydując się na zakup fotela z pompą gazową musimy liczyć się z tym, że podnośniki te nie są one profesjonalne i dość szybko się zużywają. Aby można było podwyższyć bądź obniżyć siedzenie, klient salonu będzie musiał najpierw z niego zejść. Z tych wymienionych powodów fotele z podnośnikami gazowymi nie są polecane.

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w wypadku, gdy wybierzemy pompę hydrauliczną. Fryzjer będzie mógł regulować wysokość takiego fotela jednocześnie pracując. Zastosowanie tego rozwiązania nie wymaga przerwania pracy i zejścia z fotela przez klienta. Jak można się domyślić, jest to rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe zarówno dla osoby obsługiwanej, jak i samego fryzjera. Odpowiedź na pytanie może więc być tylko jedna: wybierzmy pompę hydrauliczną.

Podobne porady